FACA S PLACA (fešta od božura)
Evo da malo ovjekovječim i svoju pobjedu na današnji dan! Pa je ova faca s placa otišla danas na plac a rezultat toga su ovi prekrasni božuri! I moja nova friska! Pale su i dvije oborite oradice sa blitvicom! Uz to španjolsko crno vino iz Lidla! A jagodice purgerice budem kasnije, smažem mjericu u jednom danu, ali malo je preveć svaki dan dati 3,5 eura za to. Kratko i malo zadovoljstvo koje će brzo minuti.
Jedino desert nije nešto, palačinke od čokolade iz Dubravice, iako su i one bile posve dobre. Sve u svemu, dobar ulov. Istina, to me sve koštalo u P.M. puno, više od 100 eura, ali tako je kad živiš u jebenoj državi od svog rada! Znam, nekima idem nakurac, ali što ću vam ja. Idem i sebi pa zato i odem do placa i budem faca s placa, odma je lakše. Ako za ništa a ono za stotinjak eurića! Teško li je potrošit ovu sirotinju od pemzije koju većina prima?
Kakogod, uživajte u danu. Ja sad idem plakat za ovih 100 eura i gledat ostalih par stotina kako dočekat iduću mirovinu...koja je tek za hm hm...20 dana? uf...tko će preživjet do tada? U stvari, živim danas kao da ću sutra umrijet. Sad idem malo umirat od dosade (dosada je stanje uma).Čak sam i jarinu pedersku priču pročitala i moje čestitke. Pedere može samo drugi peder tak dobro ocrtat, tak da svaka čast!
09.05.2025. u 16:27 | Prijavi nepoćudni blog | Dodaj komentar
nek stoji ovaj moj blog s mojom fotkom, jer sam u očekivanju objave fotki ricambija i njegovih mica maca. di ću se ja mjerit s mačkama? a i nema smisla da nemate svoju ministarku crno na bijelo, jer....o kome bi vi pisali inače? inače je česta rječca u križaljkama...i služi za...inače!
Autor: sara_tera | 09.05.2025. u 16:31 | opcije
hej , jel bilo i tresanja?
Autor: confessing | 09.05.2025. u 16:42 | opcije
mislim da ne, barem ja nisam vidjela...ja idem na jarunski plac. ali kad dođu bit će valjda pola penzije?
Autor: sara_tera | 09.05.2025. u 16:45 | opcije
haha, da bas pola penzije, ja cu sutra za hrvatsku pa cu pogledati mozda ih ima vec u konzumu, obozavam tresnje, tebi dobra tek =)
Autor: confessing | 09.05.2025. u 16:47 | opcije
Ja sam baš danas kupila 2 pakiranja jagoda, ali su bile 2 za 1, tako da sam platila $4 za oko 1 kilogram jagoda.
Jučer sam si bila skuhala Bolonjeze, tako da sam jela jučer i danas, a bit će i za sutra.
Super je to s nama koje znamo kuhati, barem je hrana jeftinija.
Ma da, ne kuha mi se u zadnje vrijeme, ali uvijek si nešto domaće pojedem.
Ne mogu razumjeti te neke žene ovdje (US), NIKADA, ali nikada nisu ništa skuhale, a imaju i djecu i muža, ali se švercaju s kojekakvim polugotovim ili gotovim jelima.
To je kao neki status simbol, ne, ja ne kuham, meni služavka kuha...ili šta ja znam, nešto u tom smislu.
Autor: juicy-mama | 09.05.2025. u 22:23 | opcije
dobro ti jutro đusi! znam da tebi nije jutro, ali pose te razumijem da se čudiš. eto, ti si svoje običaje i navade prenijela preko bare i kuhaš i danas za sebe samu unatoč godinama. i ja sam ta. čak bih rekla da mi je to još uvijek gušt, iako mi draže kad imam za nekog svog kuhat! a i ljepše je jest u dvoje. i ja već mjesecima imam sve manje teka, valjda što sam starija mi se manje jede. što i nije loše s obzirom na naše mizerne penzije. došla sam skoro na svoju idealnu težinu, 65kg!
Autor: sara_tera | 10.05.2025. u 8:04 | opcije
ni ja ne kužim ove mlade žene, to se ništ ne kuha...imam dvije kćeri, jednoj uglavnom kuha muž, a ova druga radi uglavnom neke salate. jednom kad sam pitala unučicu dok sam nekaj kuhala...a stalno baka nekaj kuha kad ona dođe jer znam da voli neke stvari koje nema doma...i tak, kaže ona...mama ne kuha! ja pitam, pa kaj onda tata kuha (začuđeno)? ne, stalno naručujemo ili jedemo vani! ha ha...obišla sam valjda i sve restorane (važnije) po HR i mogu reći da sam najbolje uglavnom jela...doma! to kaj ja skuham (a pabirčila sam baš po tim svakakvim restoranima) je uglavnom bilo bolje jer su moji sastojci kvalitetniji i normalno da bolje kuhaš za sebe nego li i najbolji restač.
Autor: sara_tera | 10.05.2025. u 8:06 | opcije
pijem kavu jutrom i čitam list lovora...i uživam!
Autor: sara_tera | 10.05.2025. u 8:07 | opcije
i složila bih se s njim da ove vrgoračke jagode nisu bile bog zna kaj? ne kužim zakaj, pa barem dolje ima sunca? počele su ove naše, zg jagodice purgerice...ma mirišljave, slatke...no, kaže mi prodavačica da nemreju nabrati (ima jedan opg u blizini kaj prodaju na štandu) koliko prodaju. i fakat, neki dan sam došla u pola četiri popodne, imala je još par mjerica? treba uživati u njima ovih par dana još malo pa nestalo!
Autor: sara_tera | 10.05.2025. u 8:09 | opcije
tak mi je drago kad ovdje mogu pročitati nekaj pismeno, duhovito, lijepo...hvala ti listulovora kaj pišeš na blogu!
Autor: sara_tera | 10.05.2025. u 8:10 | opcije
a danas mi dolazi unučica i imam vikend s njom! i fred će biti s nama...bit će malo gurovito, ali baka (ha ha nazvala me u grupi na mob, baksi) će to shendlati. nije to više mala curka, deset let upravo ovih dana će bit...ko jučer! lete godine i život. zahvaljujući njoj ne gubim dodir sa stvarnošću i sadašnjim načinom života...te nove generacije su nešto posve drugo! neka ih i neka im...moje vrijeme je prošlo. doslovno u svakom pogledu. no, kad se osvrnem ima pregršt...ljudi, događaj, osjećaja...postignuća, nagnuća, promašaja...ma nema čega nema!
Autor: sara_tera | 10.05.2025. u 8:14 | opcije
he he obišla sam svu "pastvu" na blogu, ostavila traga u vidu komentara, sad mogu ići.
Autor: sara_tera | 10.05.2025. u 8:18 | opcije
uživaj sa maličkom, sada će joj pubertet zakucati, pa će da bidne svega :)))
Autor: ladonna2 | 10.05.2025. u 14:45 | opcije
ne delam oreolu oko kuhanja
iako i da. kuhala sam ko bedasta, svašta, neko vrijeme i ručak i večeru..za isti dan, ;))) i kolače, torte, mađarice i bla..i kiselia na veliko ii delala marmelade, sirupe, pa i domaće likere...(Luda, šta da kažem nego luda žena :D ) e a da bi dostigla i fazu da sam na avokadu i juhicama i salatama..i tako nekoliko tjedna...(jess):))
al kužim kak su kuhinje vrlo "in" i to one od par metri, tihih ladica koje same uklize...i nekoliko desetaka tisuća , a u njima opće niko ne kuha, domet je mikrovalna, dostava ili pile pečeno iz konzum. pa doma skuhana riža i salata
al kaj sad. regule su regule :)))
Autor: ladonna2 | 10.05.2025. u 14:54 | opcije
Među ostacima moje izgorjele kolibe
bezbrižno vire
cvjetovi ljubičice.
Autor: wasyxde | 10.05.2025. u 17:25 | opcije
Hej wasy, tnx...a evo i jedna fotka samo za tebe! Da ne znam tko je, pomislio bi da je Sara u fotelji...ali nije ona nego on, Fred! Kaj ne liče?
Autor: sara_tera | 10.05.2025. u 18:01 | opcije
https://i.postimg.cc/qqSKycDq/IMG-20250510-173602.jpg
Autor: sara_tera | 10.05.2025. u 18:03 | opcije
Tnx Dona...svaki dan sve manje se i meni da kuhar! Al sutra budem za unučicu
A uživam jer je i pesonja tu...Mladi bigl ista moja pok. Sara
Autor: sara_tera | 10.05.2025. u 18:13 | opcije
To tu Sarin duh sjedi u fotelji (hug)
Autor: juicy-mama | 10.05.2025. u 18:33 | opcije
Tak je đusi, hug
Autor: sara_tera | 10.05.2025. u 18:38 | opcije