Čovjek koji ne mijenja svoje mišljenje????......ili je jako mudar ili glup
Po mnogima je to opet samo neka filozofija......neka isprazna mudrost....
No međutim kad se sjetim jučerašnjeg dana i druženja s velikim brojem ljudi i njihovog načina razmišjanja, prije mnogo godina i današnjeg, što drugo nego razmisliti o nekim tzv filozofijama ili mudrostima po mnogima sa ovih prostora samo praznih riječi......
Ponekad to jako iritantno djeluje i radi se ne o jednoj situaciji o jednom djelokrugu ljudskog zbivanja i shvaćanja za život onoga egzistencijalnoga i onoga što je vezano uz zabavu, hobi, rekreaciju.........nego i kojekakvih odnosa ........
Link
07.09.2019. u 8:25 | Komentari: 18 | Dodaj komentar
Hasanaginica balada ili istinita priča
Balada vječitih pitanja
Sto se bijeli u gori zelenoj?
Al' su snjezi, al' su labudovi?
Da su snjezi, vec bi okopnuli,
labudovi, vec bi poletjeli;
nit' su snjezi, nit' su labudovi,
nego Sator age Hasan-age:
on boluje u ranami ljutim.
Oblazi ga mater i sestrica,
a ljubovca od stida ne mogla.
Kad li mu je ranam' bolje bilo,
ter poruca vjernoj ljubi svojoj:
"Ne cekaj me u dvoru bijelomu,
ni u dvoru, ni u rodu momu!"
Kad kaduna r'jeci razumjela,
jos je jadna u toj misli stala,
jeka stade konja oko dvora,
i pobjeze Hasanaginica,
da vrat lomi kuli niz pendzere.
Za njom trcu dvi ceri djevojke:
"Vrati nam se mila majko nasa,
nije ovo babo Hasan-aga,
vec daidza Pintorovic beze!"
I vrati se Hasanaginica,
ter se vjesa bratu oko vrata.
"Da, moj brate velike sramote,
gdi me salje od petero dice!"Link
Link
Link
06.09.2019. u 10:05 | Editirano: 06.09.2019. u 10:10 | Komentari: 4 | Dodaj komentar
na današnji dan umrla Majka Tereza........
Agnes Gonxha Bojaxhia,poznatija kao Majka Tereza, preminula je na današnji dan 5. rujna 1997. godine u 87 godini života. Rođena je u imućnoj albanskoj obitelji u Makedoniji 26. kolovoza 1910. godine, no nakon smrti oca njena obitelj upada u teško financijsko stanje. Papa Franjo prošle je godine Majku Terezu proglasio svetom, a ona je kroz svoj požrtvovni život u kojem je služila siromašnima, pokazivala svoju svetost iz dana u dan. Već sa 18 godina pridružila se Družbi Sestara Naše Gospe od Loreta, irskoj zajednici sestara koja je vodila škole u Indiji. Uzela je ime Tereza. Ostala je najpoznatija po svojoj velikodušnosti i plemenitosti koju je pokazivala kada je 1929. godine otišla u Indiju i podučavala u školi za djevojčice u Kalkuti. Godine 1946. u vlaku za Darjeeling čula je Božji poziv da se pridruži Isusu u brizi za siromašne. Vatikan joj je godinu poslije dopustio da napusti sestre Gospe od Loreta i otvori prvu školu u sirotinjskom dijelu Kalkute. Majka Tereza dobila je 1950. dopuštenje da pokrene vlastiti red, Misionarke ljubavi, s ciljem da se brinu o onima za koje se nema tko brinuti. Družba danas ima 4500 sestara i djeluje u 133 zemlje. S ulice je prigrlila siromašne, bolesne, odbačene od vjere te ih dovodila u utočište poznato pod imenom Čisto srce. Brinula je zajedno sa svojim sestrama o svim oboljelima i siromašnima. Njeno veliko srce i humanitarni rad obišao je zemlje svijeta, pa i ako je od 1949. godine postala indijska državljanka govorila je da pripada cijelome svijetu. Dobila je i Nobelovu nagradu za mir a novac u iznosu od 192.000 dolara donirala je siromašnima. Majka Tereza umrla je 5. rujna 1997. u 87. godini, a indijska vlada priredila joj je državni pogreb u sjedištu Misionarki ljubavi u Kalkuti. Danas je to mjesto hodočašća njenih sljedbenika.
05.09.2019. u 13:03 | Komentari: 7 | Dodaj komentar
poput pijeska rasuti smo ostali.......
i vjetrom nošeni ......kroz godine duge povijesti......
Link
05.09.2019. u 12:29 | Komentari: 1 | Dodaj komentar
moć.....
- pretvorio je vodu u vino
- dokinuo je zakon gravitacije hodajući vodom i za preobraženja;
- dokinuo je zakon smanjivanja hraneći pet tisuća ljudi s dvije ribe i pet kruhova;
- liječio je bolesne i slijepe bez ikakva lijeka;
- on je Početak i Kraj;
- rekao je da će biti nazvan: Savjetnik Divni, Knez Mira;
- rekao je da nitko neće dolaziti k Ocu osim po Njemu
Nije imao sluga, pa ipak su ga zvali Gospodarem!
Nije imao akademskog naslova - pa ipak su ga zvali Učiteljem!
Nije studirao medicinu - a zvali su ga Iscjeliteljem!
Nije imao nikakve vojske - a ipak su ga se bojali!
Nije bio nikakve bitke - a on je pobijedio svjet i smrt!
Nije počinio nikakva zločina - pa ipak su ga raspeli!
Pokopan je u grobu - On ipak i danas živi!
Čast nam je služiti takvome Vođi i Kralju koji nas ljubi!
Kralj kraljeva i Gospodar gospodara,
Alfa i Omega, Početak i Svršetak!
04.09.2019. u 11:49 | Komentari: 8 | Dodaj komentar
ne zna žena koliko je vrijedi, zato joj je život LA LA LA LA
Rano se probudiLA - Brzo ustaLA
Puno toga opraLA - Pedantno ispegLALA
Sve uredno pospremiLA - Poslije toga fino skuhaLA
PorodiLA, ..... koliko puta se samo i od muke porodiLA
Puno puta je bilo to LA LA LA LA LA......
Rano ustaLA, kasno legLA, i kad se nije dobro napavaLA
opet bi bila LA LA LA......
za to žiivjeLA, i ničim podlegLA,
mnogo je ustrajaLA, unatoč mnogim teškoćama i nevoljama uvijek uspravno stajaLA
neprilikama se nedaLA, i kao takva pravo da se kaže - da vaLA i hvaLA takvoj ženi
30.08.2019. u 16:28 | Editirano: 30.08.2019. u 16:30 | Komentari: 1 | Dodaj komentar
pijesak, vjetar......
30.08.2019. u 11:18 | Komentari: 1 | Dodaj komentar
sunce je poput žene.......
nema života bez njega, ali iscrpljuje, isušuje, potamni pocrni,ispeće, popeće, umara,...........zamara ako se pretjera s uživanjem u njemu.............nema uživanja...........samo pravilno korištenje.......
ahhhhhhh sunca, sunca, sunca
neka je što više sunca i treba mu se klanjati........
29.08.2019. u 9:18 | Editirano: 29.08.2019. u 9:19 | Komentari: 2 | Dodaj komentar
Tears For Fears - Everybody Wants To Rule The World
28.08.2019. u 16:59 | Editirano: 28.08.2019. u 17:10 | Komentari: 0 | Dodaj komentar
populisti...........
oni imaju svoje kalupe, šablone, modele........sheme............uglavnom deru svoju kozu u brzom vozu i ide im jako dobro.......
jedan od njih bi sigurno bila i Vedrana Rudan.....
Link
Link
25.08.2019. u 11:19 | Editirano: 25.08.2019. u 11:33 | Komentari: 7 | Dodaj komentar
The KLF - Last Train to Trancentral 12" ......od cyb
ne mogu se je naslušati...
hahahahaha
Link
24.08.2019. u 21:18 | Komentari: 7 | Dodaj komentar
.....jedan oriđiđi ..."moj" donjomeđimurski..... TZV VIC......
malo se čudim kako ga prije nisam čuo....
ali ali.....nikad nije kasno..........(kad se ljubi strastno)
Na nebu o smrti razgovaraju Štef i Franc
Pita Štef Franca - Od čega si umro?
Malo sam previše radio, žena me ostavila, volio sam popiti i otišla jetra, bubrezi i tako sam sav bolestan i nesretan umro - odgovara Franc.
A ti Štef, od čega si ti umro? . pita Franc.
Ja sam umro od sreće . kaže Štef
Pa kako od sreće? Tko je još umro od sreće? To nikad nisam čuo - odgovara mu Franc
Štef mu objašnjava - Kad sam se jedanput malo prije nego uobičajeno vratio s posla, našao sam ženu golu u krevetu. Jasno da mi odmah palo na pamet da je žena s nekim bila u krevetu, i dok sam ja podosta bučno otvarao lesu, garažna vrata, otključavao ulazna vrata od kuće, sigurno su me čuli i jasno ženin ljubavnik, kako sam odmah pomislio negdje se sakrio. Nekad davno kad smo započeli živjeti u braku me tako gola čekala u krevetu, posljednjih nekoliko godina ništa od toga, tako da sam odmah krenuo u traženje i potragu za tim drznikom da mu pokažem gdje će, što će i s čijom ženom što raditi. Pokazat ću ja njemu svoga Boga.
Tražio sam odmah ispod kreveta, nema ga. Odem pregledati sve ormare, podrum , tavane, u kuhinju, špajz, ma sve živo sam pogledao kad ono njega nema.
I kad sam se pomalo umorio od traženja mislim si sav sretan kako je moja žena, dobra vjerna i kako mi nešto takvo palo na pamet. Pomislio sam da mi se žena tako pomladila da se sjeća onih prvih godina našeg braka, da se vratila u one naše najbolje godine od te silne radosti , oduševljenja, zadovoljstava misleći na to kako nas čeka još bolja budućnost jednostavno sam UMRO OD SREĆE. Srce mi nije izdržalo tu SREĆU.
Franc mu na to odgovara i objašnjava - E moj Štefek da si pogledao u škrinju sad bi bili jedan i drugi živi, a žena na slobodi
A ovako ?????
24.08.2019. u 11:47 | Komentari: 8 | Dodaj komentar
Nije više ni Ferrari što je nekad bio, " sofisticirana " dodatna oprema umanjila mu je cijenu......
Neki dodaci su takvi da se neće ni pogledati ta čuvena jurilica......
Bar ne sve......
https://direktno.hr/zivot/zabava/obijesni-vozaci-hrvatskoj-njega-su-male-be
be-pogledajte-kakvu-dodatnu-opremu-provozao-165014/
23.08.2019. u 19:49 | Editirano: 23.08.2019. u 19:55 | Komentari: 11 | Dodaj komentar
kad smo bili mali,moj buraz i ja,..... nas nisu vodili psihijatru......
.....nije trebalo.......stari nam je jednom šamarčinom otvorio čakru, stabilizirao karmu, i očistio auru.
nisu nam davali novac da ga ne potrošimo, tako se i u današnjoj politici ove hr dačice drže tih starih mudrosti.....ne daju nam novac da ga ne potrošimo.......
kod njih je sigurniji, i ako ga zljuskaju, oni ipak bolje znaju gdje ga potrošiti.......
U ludnici se odigravala kostimirana zabava, a tema je bila "rat". Dođe prvi luđak na pozornicu i kaže:
Ja sam avionska bomba.
Dobije aplauz i siđe. Dođe drugi luđak na pozornicu i kaže:
Ja sam atomska bomba.
Dobije aplauz i siđe.
Dođe treći luđak, potpuno gol, na pozornicu i kaže:
Ja sam dinamit.
Svi se navrat - nanos razbježaše. Poslije, uhvati on jednog od osoblja i pita ga zašto su svi pobjegli, a on im odgovori:
Zar niste vidjeli koliko mu je mali bio fitilj?
ovaj sigurno nije lud
Link
22.08.2019. u 17:43 | Editirano: 22.08.2019. u 18:24 | Komentari: 16 | Dodaj komentar