Ljudska je glupost neuništiva :-))))
Autor: leptirica_57 | 11.11.2010. u 21:00 | opcije
kaj se za flasu udala ? a di je bik ? iskricari na kompu ?
Autor: bezobrazna01 | 11.11.2010. u 21:00 | opcije
Kaj će joj mladoženja ima flašu i buketić...
Autor: leptirica_57 | 11.11.2010. u 21:03 | opcije
nebi bez vina, garant :))))
Autor: trabunjalo | 11.11.2010. u 21:03 | opcije
A piše dolje "Happily wedded to everything"... a hebga, valjda onda i za flašu i za bikonju, pa kojeg prije dograbi ;-))
Autor: vegavega8 | 11.11.2010. u 21:04 | opcije
bolje dobra flasa nego los bik
Autor: bezobrazna01 | 11.11.2010. u 21:08 | opcije
A zašto je ona uspjela?
Autor: leptirica_57 | 11.11.2010. u 21:09 | opcije
ovako bi i -freya- sa Iskrice rado izgledala da moze :))
Autor: LEONIXX12 | 11.11.2010. u 21:09 | opcije
Potpuno se slažem, bezobraznice!
Autor: vegavega8 | 11.11.2010. u 21:12 | opcije
Leptirice, zar udaja nije san svake krave... pardon, žene? (Ne poistovjećujem krave sa ženama, uopće, iako se tu i tamo nađu slične.)
Autor: vegavega8 | 11.11.2010. u 21:13 | opcije
Inače, ovo je tek prva iz niza koje su uspjele - kasnije slijedi još jedna.
Autor: vegavega8 | 11.11.2010. u 21:13 | opcije
leptirice, uspjela je jer nije leptirica nego krava.. kuis.. leptirice lete, a kravice cekaju bika i da ih neko pomuze .. joj kak sam pametan
Autor: valtervuk1 | 11.11.2010. u 21:17 | opcije
Jako ružno rečeno :-( Biti zaljubljen i ući u brak i zatim imati djecu je sam mnogih žena i muškaraca. Na svu sreću mnogima i uspije brak.... Veliki dio mojih suradnika su mladi ljudi koji su nedavno ušli u brak ili dobili djecu. Nisam vidjela veće sreće i zadovoljstva...svi su upravo zračili ljubavlju i vjerom u budućnost...
Autor: leptirica_57 | 11.11.2010. u 21:19 | opcije
Moram priznati da ulazak u brak smatram jednako apsurdnim kao odlazak u crkvu.
Autor: vegavega8 | 11.11.2010. u 21:22 | opcije
istina leptirice, mozda i jesu zaljubljeni ali dokad.. nece puno vremena proc dok se jedno drugo ne zasite.. i pocnu svrljati okolo..
Autor: bezobrazna01 | 11.11.2010. u 21:23 | opcije
Zakonski propisana monogamija je glupost koju, uglavnom privremeno, puše samo najlakovjerniji. Potpuno protuprirodna i neopravdana u suvremenim uvjetima življenja. Ali, tko voli, nek izvoli! I ja sam probala, zašto ne! ;-))
Autor: vegavega8 | 11.11.2010. u 21:28 | opcije
dobro zboris vega, samo odlazak u crkvu nis ne kosta, osim zivaca kad moras slusat gluposti, a brak itekako..
Autor: bezobrazna01 | 11.11.2010. u 21:28 | opcije
Moje dame ne slažem se s vama :-))))) Monogamnost je jako stara i odigrala je važnu ulogu u evoluciji modernog čovjeka... Kao i pentadaktilija,dvonožno uspravno hodanje....
Autor: leptirica_57 | 11.11.2010. u 21:32 | opcije
monogamnost -bit s jednim, to ti je ko da volis samo jest skampe u kojima uzivas... ali ponekad zamirisu i cevapi iz pecenjare pa probas.. i fino je.. al ne ostanes na njima :) vratis se natrag na svoju omiljenu hranu.. dok se ponovo ne zasitis..
Autor: bezobrazna01 | 11.11.2010. u 21:37 | opcije
Monogamnost uopće nije u interesu evolucije, kojoj pogoduje raznolikost; elem, da je ikad funkcionirala, ne bi bilo ni uspravnih majmuna, a kamoli ljudi. Serijska monogamija, tj. udruživanje partnera u skrbi za djecu dok se ova ne osamostale (a to nikad NIJE bilo do npr. 30., kao danas, nego do 5-6 godine djetetovog života) ima evolucijskog i socijalnog smisla. Ali DOŽIVOTNO? Just shoot me, please!
Autor: vegavega8 | 11.11.2010. u 21:43 | opcije
Jel to znači da se raznolikost postiže samo poligamijom? Osim toga, čovjek i majmun imaju samo zajedničkog pretka, ali čovjek nije potekao od majmuna.... Raznolikost je rezultat spolnog razmnožavanja... U životinjskom svijetu postoji monogamija...
Autor: leptirica_57 | 11.11.2010. u 21:45 | opcije
Postoji, ali je rijetka. A i ta je serijska. Npr. papige, koje se pare monogamno, ako su u jatu svako toliko promijene partnere, budu neko duže vrijeme s jednim, ali onda ipak odlepršaju do drugog. Da, poligamija je evolucijski ispravan izbor.
Autor: vegavega8 | 11.11.2010. u 21:49 | opcije
ispada da ljudi ulaze u brak radi djece, ko to voli nek izvoli , ako znaju odgojit tu djecu,i to je u redu...
Autor: bezobrazna01 | 11.11.2010. u 21:51 | opcije
Ja sam za monogamiju ;-) prihvatila sam objašnjenje jednog priznatog i poznatog evolucionista... Monogamija znači i stabilna obitelj a ona je izuzetno važna u odgoju djece i td itd...
Autor: leptirica_57 | 11.11.2010. u 21:53 | opcije
Ljudi ulaze u brak iz konvencionalnosti i imaju djecu također iz konvencionalnosti. Vole se pozivati na "više ciljeve" i "nadgradnju", a ne žele priznati da ih više motivira seksualni užitak nego prokreacija. Trenutno je evolucijski oportuno stati na loptu i smanjiti broj ljudi na planetu, je, ali kad to spomeneš, odjednom se svi sjete nagona, pa prava, pa boga i ne znam ti na čega sve ne... I onda čitaš u novinama da su nekoj ženi oduzeli djecu zato jer je živjela u neljudskim uvjetima s njih ČETVERO, neškolovana i nezaposlena, naravno. OK, poštujem ja tuđe pravo da ima djecu, ali neka i drugi poštuju moje pravo da ja nemam NJIHOVU djecu kad se nisu u stanju brinuti za njih (ovo a propos diskusije u Jutarnjem jel spomenutoj treba pomoći financijski ili je sterilizirati.).
Autor: vegavega8 | 11.11.2010. u 22:02 | opcije
koja stabilna obitelj ? ako postoji monogamija, tad jedan od partnera poseze za flasom, kartanjem i odlaskom u birtije, a zena se deblja, doma kuha , sprema i ostalo. opet nezadovoljni.. i opet djeca pate. brak je shit, samo bespotrebno bacanje novaca na svadbu i ostale gluposti.
Autor: bezobrazna01 | 11.11.2010. u 22:02 | opcije
ja bi sterilizirala sve koje imaju vise od dvoje djece.. pa kaj je njima.. treba i love za podic tu djecu, ne kuzim te zene..
Autor: bezobrazna01 | 11.11.2010. u 22:04 | opcije
Ispada da je harem bio do sada najbolji oblik seksualnog i prokreacijskog udruživanja: naime, muškarac je morao dokazati da ima sredstava za izdržavanje SVAKE žene u haremu i sve djece koju ima s njom. Dakle, neki nesposobnjaković bi ostao u monogamiji (prisilnoj), a snalažljiviji i bogatiji koliko mu duša, srce i potencija žele. Žene iz harema su imale pravo na razvod ako ovaj ne bi brinuo o njima i djeci kak spada. Eh, da još da je vrijedilo i obratno, tj. da žene mogu imati svoje hareme...! ;-))
Autor: vegavega8 | 11.11.2010. u 22:17 | opcije
ipak se sve svodi na sredstva na izdrzavanje.. to ja stalno pricam.. moze bit monogamna obitelj koja jedva spaja kraj s krajem, ali kad se ima..a ima se... .) za sve.. tad se i trazi dalje .. : )
Autor: bezobrazna01 | 11.11.2010. u 22:24 | opcije
Brak je prije svega ekonomska zajednica. I OK je to, mislim, ljudi se ogavno ponašaju i uz zakonske propise, a kakvi bi tek bili bez njih... Kad bih se ponovno zaljubila, bez obzira na godine, vjerojatno bih se udala, tek toliko da reguliram financijske odnose ukoliko se odlučimo za suživot. Ali ne bih samoj sebi pričala bajke o tome da je brak vrhunac sreće i kajtigajaznam... Jednostavno, nemamo ništa drugo... Kao kad imaš jedne cipele, pa hodaš u njima iako propuštaju na sve strane.
Autor: vegavega8 | 11.11.2010. u 22:34 | opcije
ispada da je brak interes, a ne ljubav , jer naravno da je lakse podijelit racun kad je dvoje u zajednici nego kad si sam i solo moras placat racune. a opet, ljudi se zene iz straha od samoce, da ne bi ostali sami. a tad su jos usamljeniji , i onda iz straha da ne izgube partnere idu radit djecu..
Autor: bezobrazna01 | 11.11.2010. u 22:40 | opcije
vega, beba, zakaj si se ti udala ? iz ljubavi , oli iz ekonomskih razloga ?
Autor: valtervuk1 | 11.11.2010. u 22:42 | opcije
Ne čini vam se da ste sve malo stereotipizirale? Govorite kao da ne poznajete nijedan par koji živi u braku ne zbog konvencije, ekonomskih računica, djece i ne znam čega sve ne, nego jednostavno zato zato jer se vole, monogamno.
Autor: BrightSideOfLife | 11.11.2010. u 22:45 | opcije
Velika očekivanja najčešće donose i velika razočaranja... Znam nekoliko gerijatrijskih parova, koji su se vjenčali pod stare dane, vjerojatno zbog društva, podrške i brige jedno za drugoga - izgledaju mi sretno! A mladi, koji se vjenčavaju zbog požude (OK, ljubavi, nema smisla biti totalno cinična), s uvjerenjem da su tim činom postigli vrhunac samorealizacije, mozga ispranog pričama koje završavaju s "i živjeli su sretno do kraja života"... hm. Izgledaju mi sretno neko vrijeme. A onda jako umorno. Jako ispižđeno. Zatim nesretno.
Možda bi isto bilo i sa starčekima, ali oni umru prije te faze.
Autor: vegavega8 | 11.11.2010. u 22:46 | opcije
Vega, navodiš samo krajnosti. Mogu čak prihvatiti i mišljenje da je većina brakova nekvalitetna, ali da su brak i monogamija po difoltu bezvezarija, s tim se jednostavno ne mogu složiti.
Autor: BrightSideOfLife | 11.11.2010. u 22:56 | opcije
bright, ti znas neki par koji tako zivi ? mozda nasi starci, u pocetku i par godina poslije.. poslije postane sve stvar navike, ljudi se naviknu jedni na druge iako si ne pašu, kad prodje ona zaljubljenost i zasljepljenost, boje se promjena, postane monotonija, nezadovoljstvo, nema se hrabrosti napustit zajednicu, u pocetku jer su djeca mala , pa kao zbog njih, a kasnije zbog (ne)sigurnosti, i tad se krene ili u birtiju ili na zderanje.. i prodju godine..ili se krene na iskricu, naravno :))
Autor: bezobrazna01 | 11.11.2010. u 22:58 | opcije
A pod "brak" ne mislim samo papirnati brak, nego svaki zajednički život ljudi koje veže ljubav, seksualna energija, privrženost i prijateljstvo.
Autor: BrightSideOfLife | 11.11.2010. u 22:58 | opcije
Gle, ne mogu reći da većina ubračenih koje znam žive tako, ali da, poznajem takve parove. Pritom uključujem i one koji su živjeli tako dok su živjeli skupa. Ne raspada se svaki brak zbog prevare ili dosade.
Autor: BrightSideOfLife | 11.11.2010. u 23:01 | opcije
toliko ste se raspisale o ljubavi, braku i vjernosti, a možda glavna junakinja s gornje fotke samo slavi martinje :))
Autor: TeeJay | 11.11.2010. u 23:11 | opcije
TJ, pa nije krava dennis rodman da se ide zenit kad se napije.. valda bu skuzila ujutro kaj je napravila.. bik je ionak pobegel, valda na iskru hehe
Autor: bezobrazna01 | 11.11.2010. u 23:16 | opcije
Pa, odsutna diskutantica leptirica je izjednačila brak s monogamijom, a ja monogamiju smatram apsurdnim zahtjevom. Druga je stvar kad se sluči spontano, iako nemam dokaza da se ikada slučila ijednom paru koji poznajem. Dakle, za mene je to neka vrst vjere. Brak, s druge strane, smatram odgovornim zanimanjem: smatram da je bio kvalitetniji kad je bilo teže dati otkaz, i ne, ne smatram da cijelo vrijeme treba biti uzbudljiv i radostan, ali bi morao ispunjavati neke potrebe koje su bitnije od cijelog niza drugih. Pa onda malo olabaviš i ne letiš za svakim tko ti zapne za oko. Iako, možeš i to - ako je tako dogovoreno.
Autor: vegavega8 | 11.11.2010. u 23:18 | opcije
meni se čini da ti nemaš pojma kaj je pijani stvor u stanju učiniti od sebe :))))
Autor: TeeJay | 11.11.2010. u 23:18 | opcije
(ovo je bila replika bezobraznoj) :)
Autor: TeeJay | 11.11.2010. u 23:19 | opcije
bright, brakovi se uglavnom raspadaju zbog dosade, i prevare.kad nestane ona kemija, zaljubljenost, zasljepljenost.. osim ako nisu u zajednici iz interesa
Autor: bezobrazna01 | 11.11.2010. u 23:19 | opcije
Hehe, stavila sam još jednu... Ove fotke su, naime, reklamna kampanja za vino koje "Paše uz sve" (Happily wedded to everything), a mladenke su to sve: govedina, svinjetina i riba ;-))
Autor: vegavega8 | 11.11.2010. u 23:23 | opcije
TJ, uz ovakvu buteljku sa slike se nemres napit. to je za gušt
Autor: bezobrazna01 | 11.11.2010. u 23:23 | opcije
Ne sumnjam u to, uopće :). Laka vam noć drage djevojke ;) :)*
Autor: TeeJay | 12.11.2010. u 0:15 | opcije
laka noc i tebi tidzej, djecace :)
Autor: bezobrazna01 | 12.11.2010. u 0:16 | opcije
Odsutna sam bila jer sam otišla spavati :-))))))))))))))))))) Samo bih dodala da stereotipnost ne volim... Ljudi nisu bijeli ili crni, ne može ih se ugurati u neke kalupe... Još uvijek vjerujem u ljubav, poštenje, odanost bez obzira na vlastite pogreške i one koji su me jako povrijedili. :-)
Autor: leptirica_57 | 12.11.2010. u 12:21 | opcije
