MAČKI ZA REPOM



Kaže vako: Cuckovina na ovoj slici, Cashew, 14-godišnji žuti labrador, gluha je i slijepa. Njena najbolja prijateljica je Libby, 7-godišnja maca-vodičica. Libby pomaže Cashew da zaobiđe prepreke i vodi je do hrane. Svake noći spava uz nju. Razdvajaju se jedino kad Cashew ide u šetnju. Vlasnica, Terry Burns, kaže: "Znamo da bi bez te mačke Cashew bila izgubljena i jako, jako usamljena. Čudno ali istinito: ona zaista zna što treba činiti i svakoga dana to čini za svoju prijateljicu."

22.11.2010. u 14:28   |   Prijavi nepoćudni blog   |   Dodaj komentar

eeee, vega...... istina.... životinje su ponekad veći ljudi od nas samih, a mi veće životinje od njih.... :)

Autor: Bageera   |   22.11.2010. u 14:31   |   opcije


Ajoooooooooj....divan li je životinjski svijet.

Autor: boooocka   |   22.11.2010. u 14:31   |   opcije


i što reći.....ništa!

Autor: cistaticatraziauto   |   22.11.2010. u 14:31   |   opcije


Btw, jučer sam bila na izložbi pasa i mačaka, pa sam još pod dojmom. Ovo se baš fino složilo na to :)

Autor: boooocka   |   22.11.2010. u 14:31   |   opcije


Ta macka je stvarno "prava macka";-)

Autor: blizu-sam   |   22.11.2010. u 14:33   |   opcije


Eto, mene razgalilo, pa rekoh, ajde da malo i Iskričare razveselim :-))

Autor: vegavega8   |   22.11.2010. u 14:35   |   opcije


Boooocka, nadam se da ovi "o" ne odražavaju tvoj rast i razvoj ;-))

Autor: vegavega8   |   22.11.2010. u 14:36   |   opcije


a i labradorica je sigurno cool jer npr. stivie wonder je zbog sljepila i slijepo agresivan na svoju suprugu pa mu ista za kaznu tu i tamo premjesta stvari po stanu.......Kurbetina

Autor: blizu-sam   |   22.11.2010. u 14:36   |   opcije


Hahaha, vegs....hvala bogu, ne odražavaju! :D

Autor: boooocka   |   22.11.2010. u 14:37   |   opcije


ja bi jednog labradora..žutog.eh...

Autor: prije_kise   |   22.11.2010. u 14:38   |   opcije


Životinjci, kao i ljudi, imaju bolju ili lošiju narav. Ja sam imala jednog mačka koji je svog kompića, drugog mačka, lupao capom po glavi kad mu je bilo zlo. A kasnije, kad je ovaj zločesti sam ostario i bio nemoćan, moj pas ga je nosio na zahod.

Autor: vegavega8   |   22.11.2010. u 14:38   |   opcije


ma evo dobre poruke ljudima....ugladajte se na životinje....ko pas se i mačka ne slažu,inače

Autor: janny7   |   22.11.2010. u 14:39   |   opcije


Ufff, sva je sreća što ja nemam ni jedno "o" u nicku, jer bih bormeš mogla dodati pokoje :-(( Moramo se naći da se uvjerimo kak je tko!

Autor: vegavega8   |   22.11.2010. u 14:39   |   opcije


Ma ja volim sva svoja "o"! (smajl od uva do uva). Nema frke, ja sam za ekšn! ;)

Autor: boooocka   |   22.11.2010. u 14:41   |   opcije


Zato ja nemrem shvatiti ljude koji ne podnose životinje. Ajde da su ravnodušni, ali zbilja mi nije jasno kako netko može NE PODNOSITI biće koje tako očigledno ima osjećaje.

Autor: vegavega8   |   22.11.2010. u 14:42   |   opcije


ovaj post bi trebalo poslati ministarstvu socijalne skrbi mada bi oni vjerovatno zbog istog iskljucivo pomogli lavovima u Maksimiru

Autor: blizu-sam   |   22.11.2010. u 14:42   |   opcije


Blizu-sam, možda bi pokrenuli akciju "Usvoji mačku i nadaj se najboljem" - tak se riješe troška za trovanje skitnica i ljudi s posebnim potreba, sve istim udarcem ;-))

Autor: vegavega8   |   22.11.2010. u 14:45   |   opcije


;-)

Autor: blizu-sam   |   22.11.2010. u 14:45   |   opcije


A fascinantno je i to što je Libby mačka u najboljim godinama, još uvijek zaigrana i puna života... Kad pogledam oko sebe, ne vidim baš puno ljudi u tom životnom razdoblju koji imaju razumijevanja za potrebe staraca i strpljenja da im pomažu.

Autor: vegavega8   |   22.11.2010. u 14:46   |   opcije


Ups, sad tek vidim da mi je prethodni komentar ispao nezgrapan... Nisam mislila da bi socijalna skrb htjela trovati ljude, nego da bi se riješili obaveze da im pomažu!

Autor: vegavega8   |   22.11.2010. u 14:47   |   opcije


ma bravo,u mnogočemu bi se ljudi trebali ugledat na životinjski svijet.....

Autor: janny7   |   22.11.2010. u 14:47   |   opcije


ovo sa "trovanjem" i nije tako daleko od .........;-)

Autor: blizu-sam   |   22.11.2010. u 14:51   |   opcije


nije bas da u javnim kuzinama rade star-kuhari i ni one od karitasa prave sretnima muskarce koji vole dobru hranu jer te im nisu supruge;-)

Autor: blizu-sam   |   22.11.2010. u 14:53   |   opcije


Nisam ni ja baš mislila na javne kuhinje, nego na starce koji su pošteno uplaćivali doprinose cijelog radnog staža elem da bi svi jedva čekali da umru. Živim sa starom majkom i znam što je skrb za starog čovjeka: ponekad ispada da bih i ja trebala u penziju samo da se ona ne ubije dok mene nema doma. A dobiti terensku sestru i pomoć u kući je praktički mission impossible: tek kad ti napišu da treba sve moguće (a treba), dobiješ ophodnju 1 do 2 puta tjedno.

Autor: vegavega8   |   22.11.2010. u 14:57   |   opcije


znam vega,nažalost prošla sam kroz sve to.....a znaš onaj vic.....preporuča ministarsvo financija ili mirovinsko...ljudima do 60 dozvoljava se prelaz ceste na crveno a onima iznad 60,obavezan prelaz na crveno na semaforu...ne znaš jel da se smiješ ili zamisliš

Autor: janny7   |   22.11.2010. u 15:02   |   opcije


zato ti i dalje stavljaj ovakve slike...vesele,umiruju i tjeraju osmijeh na lice

Autor: janny7   |   22.11.2010. u 15:03   |   opcije


Ovdje je bolje po tom pitanju. Ljudi koji se brinu o nekome zaista dobiju pomoc mada se ponekad zbog cestog mjenjanjem personala. Ali zaista dobiju pomoc. Bas je bila emisija na TV-u o tome i gosca im je bila zena koja se brine o 100 godina staroj majci. Iako je i ona pred mirovinom jos uvijek moze bez problema raditi 100% jer ima organizacija koja se ostatak vremena brine za njenu majku te usko suradjuje sa lijecnikom i skolovani su za tretman bolesnika odnosno pruzanje zdravstvene pomoci.

Autor: blizu-sam   |   22.11.2010. u 15:05   |   opcije


Ali, veselim se ja i peljeskom mostu;-))))))))))))))))

Autor: blizu-sam   |   22.11.2010. u 15:06   |   opcije


Bogme je 100 puta gore biti samohrana kći nego samohrana majka: ove druge bar mogu na bolovanje kad je dijete bolesno, a mi niš... Ako nemaš love za platiti pomoć iz svog džepa, stvarno si naježila. No, glavno da kod nas ima crkva na svake tri ulice, jel' tak?

Autor: vegavega8   |   22.11.2010. u 15:08   |   opcije


A je, i mene taj most pridigne kad potonem... kao i svi stadioni, shopping centri i garaže :-)))))

Autor: vegavega8   |   22.11.2010. u 15:09   |   opcije


;-) Naravno....pa necu se valjda ispovjedati na ulici;-)

Autor: blizu-sam   |   22.11.2010. u 15:10   |   opcije


točno....bila i jedno i drugo......ne da se usporedit.,sjest i plakat....puno jada i nemoći,a i ovo za crkve potpisujem,moram odjuriti,na žalost,al je tema neiscrpna

Autor: janny7   |   22.11.2010. u 15:12   |   opcije


A možda je to zbog staraca, te crkve? Kad prođu kroz obavezno crveno da se stignu dovući po posljednju pomast, ha? ;-))

Autor: vegavega8   |   22.11.2010. u 15:12   |   opcije


hej , pa ovo je zgodno...što se ne bi svi naši velevažni griješnici ispovijedali javno na ulici......

Autor: janny7   |   22.11.2010. u 15:14   |   opcije


da, a i nije lose da znati da se netko brine za pokoj duse kad vec ne cine za spokoj iste;-) U zdravom duhu, umorno tijelo ili tako nekako;-)

Autor: blizu-sam   |   22.11.2010. u 15:15   |   opcije


e sad nakon ovih komentara idem usljedecu ulicu na ispovijed.....Pozdrav

Autor: blizu-sam   |   22.11.2010. u 15:16   |   opcije


Pozdrav i vama, idem i ja, malo izmaziti svoje životinjce :-))

Autor: vegavega8   |   22.11.2010. u 15:19   |   opcije


Dodaj komentar