PRLJAVE MALE LJUBAVI I ČISTE VELIKE STRASTI


18.05.2011. u 23:29 | Prijavi nepoćudni blog | Dodaj komentar
reci Vega
koga će mo
noćas voljeti
Milostive nema
Marte isto,
ostadosmo sami
Autor: staranaivan | 18.05.2011. u 23:31 | opcije
starino zaheb tu sam ja:)))
bwt vga koja dirljiva ljubav:)))
Autor: bracoiseka | 18.05.2011. u 23:33 | opcije
USPUT...
Koga ćemo danas voljeti
Ne treba previše zalogaj je dosta
topiv madlenovski da prusne da osvježi
u nepcu zapretene puslice poljubaca
bivših
ah dok klize duboko je sjećanje
potrebno za ponovno za
Koga ćemo danas voljeti
uz plitku šalicu pitkoga čaja mlačno ružičastog
i opservaciju sličnosti noseva u razlikovnosti
instinktivno
drugačijeg drugoga
ja se teško upušta mmmmmmmmmmm
ne ne hvala
množine mi teško padaju
Samo gutljaj
Koga ćemo danas voljeti
užličeni medom na tanjuru
uprozireni jedan po jedan po jedan
po jedan pored uz tik do
u prozoru dana uokvireni
od do
Zna li urar što je vrijeme?
(copyright by vegavega8)
Autor: vegavega8 | 18.05.2011. u 23:34 | opcije
danas cemo voljeti prvenstveno sebe...vega...))
Autor: cyberlady | 18.05.2011. u 23:37 | opcije
vidiš kako znamo, ali se ne trudimo!
Autor: staranaivan | 18.05.2011. u 23:38 | opcije
Misliš da znamo, stari moj? Voljeti? Ne bih rekla.
Autor: vegavega8 | 18.05.2011. u 23:40 | opcije
Ovdašnji uglavnom znaju nabrojati klišeje koje lijepe kao etikete na inače im nerazumljive tjelesne i emocionalne reakcije unutar sklopa koji bi trebao biti njihova osobnost, a zapravo je skladište ispucanih reklama.
Autor: vegavega8 | 18.05.2011. u 23:41 | opcije
Na, gle, ona jadnica dolje se ni ne zna izraziti na materinskom jeziku, nego nešto muca na engleskom... A ni nick si nije znala napisati pravopisno ispravno, čak ni na engleskom, jer valjda iz serija tipa "Grey's Anatomy" pobire pojmove o životu i ljubavi. Užas!
Autor: vegavega8 | 18.05.2011. u 23:43 | opcije
zato :
volim te više
od muzike
reči ću ti
kadkad
samo
ne hvataj me
za riječ
mogu se još
predomisliti
uvijek optimista!
Autor: staranaivan | 18.05.2011. u 23:43 | opcije
Kad se čovjek opredijeli za čiste velike strasti?
Autor: vegavega8 | 18.05.2011. u 23:44 | opcije
Je li muzika prljava mala ljubav ili čista velika strast?
Autor: vegavega8 | 18.05.2011. u 23:46 | opcije
ljubav i strast :)
Autor: roman10 | 18.05.2011. u 23:47 | opcije
a ona je bila
sve što nisam
niti sanjati smio
mogla me mijenjati
sve što želi
njoj bi bio
ali nije htjela
ili nije smjela
kao ona
u dva stupca
od Pere Zupca
u njegovim
Mostarskim kišama
Autor: staranaivan | 18.05.2011. u 23:48 | opcije
Nitko ne odgovara na moje pitanje :-((
Autor: vegavega8 | 18.05.2011. u 23:49 | opcije
vega, to nisu opredijeljenja, to se mora ili ne, jednostavno je, sve je to bez namjere, pamet nema veze sa time.
Autor: staranaivan | 18.05.2011. u 23:52 | opcije
Aha, tak sam si ja nekak mislila... A kad se mora? Zašto?
Autor: vegavega8 | 18.05.2011. u 23:54 | opcije
lubav i strast-velika ,mala,prljava,čista bez vegete je naj
Autor: roman10 | 18.05.2011. u 23:59 | opcije
Gornja fotka je odlična, ima i priču ... za 10 !
Autor: GeorgeClooney_pravi | 19.05.2011. u 0:01 | opcije
vega, filozofija je kažu mrtva, ona na tvoja pitanja do sada nije odgovorila, nauka treba preuzeti objašnjenja, ali što toliko oklijeva sa tim?
Autor: staranaivan | 19.05.2011. u 0:03 | opcije
Ovak si ja mislim: prljave male ljubavi su tkivo života. One su ono zbog čega je vrijedno proživjeti dan, s njima smo "doma" u samima sebi, s nekim drugim... Velike čiste strasti trebaju biti sretne - i počašćene! - ako uspiju postati prljave male ljubavi. Ono, kad ti je Ok da frajer koji ti se činio nepogrešiv, oličenje vrline, spas u zadnji čas, npr. prdne. Ili zabrlja. Ili stari. Skup s tobom, podjednakim ritmom.
Autor: vegavega8 | 19.05.2011. u 0:05 | opcije
A čiste velike strasti... To su one bez ljubavi. Jer ili nisu imale snage, ili nisu imale prilike postati ljubav. Ili smo ih takvima proglasili jer se ljubavi više ne nadamo, retrospektivno, tak da imamo bar nešto pogladiti mislima u svojem očaju i/ili starosti. Pa onda možda čak i neka usputna simpatija poprimi epske razmjere i postane velika. A do strasti je samo jedan korak: strast (samo)uvjeravanja.
Autor: vegavega8 | 19.05.2011. u 0:06 | opcije
Tak mi to izgleda na blogu. A bojim se da je i drugdje.
Autor: vegavega8 | 19.05.2011. u 0:07 | opcije
vega, zlo je kada je razum jači od emocija, to onda nije ljubav, samo drugo ime za prostituciju, tj, trgovinu, ja tebi ovo ti meni ono, ljubav je kada ti nekome nešto, a on tebi možda i ništa.....
Autor: staranaivan | 19.05.2011. u 0:07 | opcije
Filozofija nije mrtva, stari moj, ali je postala teško razumljiva, čini mi se... Ne znam, ne pratim je. No, kad sam jednom prilikom počela postavljati ovakva pitanja, onda su mi neki službeni filozofi rekli da su to istinska filozofska pitanja; i pomalo se posramili što se filozofija više njima ne bavi. Nju sad više muče tehnologija, mediji i pitanja identiteta. Iako su sadržani i u ovim mojim pitanjima.
Autor: vegavega8 | 19.05.2011. u 0:10 | opcije
analiza i seciranje ljubavi i emocija znači da su na obdukcijskom stolu
Autor: roman10 | 19.05.2011. u 0:11 | opcije
onaj mali veliki Hawkins, ampak je sve filozofije posro!
Autor: staranaivan | 19.05.2011. u 0:12 | opcije
Čemu stalno ta podvojenost, razum vs. osjećaja, tijelo vs. duha... da, sjebalo nas je kršćanstvo :-(( I zato smo neuravnoteženi, i zato o ljubavi pričamo, definiramo, razgraničavamo, ili jednostavno kopiramo ono što nas bar malo uzbuđuje. Npr. američke serije.
Autor: vegavega8 | 19.05.2011. u 0:12 | opcije
no no.. lingvisika nije svima jasna na ovim predjelima.))
Autor: cyberlady | 19.05.2011. u 0:15 | opcije
Vegice, to sve stjeraj u kurac i onda ti ostane ono moje, nešto moraš ili ne moraš, koga briga zašto si to morao ili nisi morao ako nije kažnjivo ili ako te nisu uhvatili!
Autor: staranaivan | 19.05.2011. u 0:16 | opcije
Analiziranje je jedna od mojih prljavih malih ljubavi :-))
Autor: vegavega8 | 19.05.2011. u 0:20 | opcije
Cyberice, važnost je u imenu, kako reče jedna mudra filozofkinja, a prije nje je o tome mozgao i Shakespeare. Nije nebitno hoćemo li nešto nazvati ljubavlju ili strašću, hoćemo li neki postupak nazvati pažnjom ili nametanjem... Ako ne znamo imenovati, ne znamo ništa.
Autor: vegavega8 | 19.05.2011. u 0:22 | opcije
znam to, zato sa tolikom pažnjom i čitam tvoja razmišljanja, prepisivanja i novopostavljanja, puna si ih kao ona mala djevojčica što bila je puna velikih želja baš kao šipak pun koštica toliko je imala veselja ili tako nekako, ne mogu se niti ja svega sjetiti.
Autor: staranaivan | 19.05.2011. u 0:23 | opcije
A ja sad imenujem svoje trenutno stanje: umor. I zato, laka vam noć, hvala na razgovoru! :-))
Autor: vegavega8 | 19.05.2011. u 0:24 | opcije
laku noć ti želim, ali neka znaš da u svojim molitvama onom Svemogućem molim da mi ne uskrati osječaje ma koliko bolni ili ugodni bili!
Autor: staranaivan | 19.05.2011. u 0:27 | opcije