MOLLY

Molly su vlasnici napustili kad je u Louisianu stigao orkan Katrina. Tjednima je bila sama, a onda su je napokon našli i odveli u sklonište za životinje, gdje ju je pak grdno izgrizao neki džukac. Rana na nozi joj se zagnojila, ona nije imala vlasnika, i tak, sve u svemu, nije bilo baš bajno... Ali, kad ju je vidio kirurg, Rustin Moore, kad je skužio kako je pametna, kako zna rasporediti težinu, kako je pristupačna prema ljudima i željna pomoći, nije ju mogao odbiti. Odsjekao je nogu ispod koljena i napravio joj privremenu protezu.
Malo-pomalo, Molly se oporavila i proljepšala, napravili su joj trajnu protezu, dobila je i stalnu veterinarku, Allison Barca, koja priča: "Ponekad traži protezu, ponekad traži da je skinem, a ponekad mi zbriše. Nije ti baš svejedno kad ne možeš uloviti tronogog konja".
A Molly sad ima i posao: Kay, vlasnica skloništa za životinje, vodi je u obilazak bolnica, skloništa, staračkih domova i centara za rehabilitaciju - na sva mjesta gdje je ljudima potrebna nada.
I tak, kak reče pelpetum, ako ti je nešto kraće, onda je nešto drugo duže...
Cijela priča ovdje: Link
30.05.2011. u 23:29 | Prijavi nepoćudni blog | Dodaj komentar
obožavam konje... svejedno je lijepa....:-)))
Autor: korala | 30.05.2011. u 23:37 | opcije
..i sada čeka princa na bijelom konju,...ali što će napraviti sa princom?
Autor: ruznopace_shmrcshmrc | 30.05.2011. u 23:40 | opcije
Ja mislim da bu ona uzela konja, a princ nek ih timari ;-))
Autor: vegavega8 | 30.05.2011. u 23:42 | opcije
Je, korala, baš je krasna :-))
Autor: vegavega8 | 30.05.2011. u 23:43 | opcije
predivna je i sva sreća da je naišla na tako dobrog čovjeka koji je prepoznao njezine kvalitete :-)
Autor: monkas | 30.05.2011. u 23:46 | opcije
Nažalost, monkas, vlasnika još nema - još je u prihvatilištu. Ali, možda je baš zato dobila više pažnje i njege.
Autor: vegavega8 | 30.05.2011. u 23:47 | opcije
ma da mi je bliže ja bih je posvojila,no ne sumnjam da će otići u dobre ruke
Autor: monkas | 30.05.2011. u 23:50 | opcije
Nadam se da hoće, jer u članku piše da je još uvijek čeka dugotrajan oporavak.
Autor: vegavega8 | 30.05.2011. u 23:55 | opcije