MOLLY



Molly su vlasnici napustili kad je u Louisianu stigao orkan Katrina. Tjednima je bila sama, a onda su je napokon našli i odveli u sklonište za životinje, gdje ju je pak grdno izgrizao neki džukac. Rana na nozi joj se zagnojila, ona nije imala vlasnika, i tak, sve u svemu, nije bilo baš bajno... Ali, kad ju je vidio kirurg, Rustin Moore, kad je skužio kako je pametna, kako zna rasporediti težinu, kako je pristupačna prema ljudima i željna pomoći, nije ju mogao odbiti. Odsjekao je nogu ispod koljena i napravio joj privremenu protezu.

Malo-pomalo, Molly se oporavila i proljepšala, napravili su joj trajnu protezu, dobila je i stalnu veterinarku, Allison Barca, koja priča: "Ponekad traži protezu, ponekad traži da je skinem, a ponekad mi zbriše. Nije ti baš svejedno kad ne možeš uloviti tronogog konja".

A Molly sad ima i posao: Kay, vlasnica skloništa za životinje, vodi je u obilazak bolnica, skloništa, staračkih domova i centara za rehabilitaciju - na sva mjesta gdje je ljudima potrebna nada.

I tak, kak reče pelpetum, ako ti je nešto kraće, onda je nešto drugo duže...

Cijela priča ovdje: Link

30.05.2011. u 23:29   |   Prijavi nepoćudni blog   |   Dodaj komentar

obožavam konje... svejedno je lijepa....:-)))

Autor: korala   |   30.05.2011. u 23:37   |   opcije


..i sada čeka princa na bijelom konju,...ali što će napraviti sa princom?

Autor: ruznopace_shmrcshmrc   |   30.05.2011. u 23:40   |   opcije


Ja mislim da bu ona uzela konja, a princ nek ih timari ;-))

Autor: vegavega8   |   30.05.2011. u 23:42   |   opcije


Je, korala, baš je krasna :-))

Autor: vegavega8   |   30.05.2011. u 23:43   |   opcije


predivna je i sva sreća da je naišla na tako dobrog čovjeka koji je prepoznao njezine kvalitete :-)

Autor: monkas   |   30.05.2011. u 23:46   |   opcije


Nažalost, monkas, vlasnika još nema - još je u prihvatilištu. Ali, možda je baš zato dobila više pažnje i njege.

Autor: vegavega8   |   30.05.2011. u 23:47   |   opcije


ma da mi je bliže ja bih je posvojila,no ne sumnjam da će otići u dobre ruke

Autor: monkas   |   30.05.2011. u 23:50   |   opcije


Nadam se da hoće, jer u članku piše da je još uvijek čeka dugotrajan oporavak.

Autor: vegavega8   |   30.05.2011. u 23:55   |   opcije


Dodaj komentar