ČA-ČA-ČA!

Ispekla je pitu
Da dobije kitu
Dobila je nije
Al' naišle prije
Pitale je prije
Što to tako jako grije?
Što ne pričeka malo veče
Pa da onda pite peče?
Zastidi se pitarica,
Ne b' htjela bit' kitarica
Pa zato na prije drekne
Do Švicarske sve odjekne:
"Pečem onom kojeg ljubim
I nikoga ja ne snubim
On je moj po pravdi i po blogu
Ko ga takne slomit ću mu nogu!"
Prije se na to nasmijaše
I putem svojim odšetaše,
A pitarica dalje ostade da čeka
I čeka, i čeka, i čeka, jer nešto zašteka.
Bit će da su prije krive
Zbog istine ove žive:
Tko hoće da jede, ne traži pitu,
Tko hoće da ljubi, ne drži se za kitu.
13.06.2011. u 20:21 | Prijavi nepoćudni blog | Dodaj komentar
Respekt.
Autor: marta-marta | 13.06.2011. u 20:24 | opcije
Malo soli za kravu :-))
Autor: vegavega8 | 13.06.2011. u 20:26 | opcije
Ko hoće da ljubi ne treba mu pita.
Autor: Darko51 | 13.06.2011. u 20:26 | opcije
Al u svakoj ljubavi dobro dođe dobra kita ;-))
Autor: vegavega8 | 13.06.2011. u 20:27 | opcije
hebo te koja jezičina:))))
odmah sam ga zamislila osušenog i u kiselom zelju:)))
Autor: bracoiseka | 13.06.2011. u 20:28 | opcije
http://www.youtube.com/watch?v=Q6TCs4ubZMo&feature=related
Autor: juicy-mama | 13.06.2011. u 20:34 | opcije
Eh, bracoiseka, tak bi neš i valjao!
Autor: vegavega8 | 13.06.2011. u 20:35 | opcije
Dobra podloga, juicy! Misliš da bi se ovaj tekst dao ubaciti u ritam, hmmm...?
Autor: vegavega8 | 13.06.2011. u 20:36 | opcije
hahaha ma tko o čem ja o klopi:)))
Autor: bracoiseka | 13.06.2011. u 20:37 | opcije
A što ćemo s onom kravom iz pozadine, bis?
Autor: vegavega8 | 13.06.2011. u 20:42 | opcije
Vega , i ja sam kriva NEŠTO a što je to NEŠTO nemam pojma ..neznam u kom scenariju nastupam i ko me treba , i što moram glumiti i ...ma neznam ništa , ipak se me proziva "zbog" tebe, taj "ZBOG"je samo onak figurativno. znam da sam JA kriva samo da mi je još znati.... ŠTO?
Autor: biserna | 13.06.2011. u 20:42 | opcije
Dajte, kita i pita to ni Goli kuhar ne može spojit.
Autor: Darko51 | 13.06.2011. u 20:43 | opcije
vega ona iz pozadine mi je jako sumnjiva, ako nije bude uskoro dobila kravlje ludilo:)))
Autor: bracoiseka | 13.06.2011. u 20:44 | opcije
Mariniran jezik
Sestavine:
1 svež goveji jezik
jušna zelenjava (korenje, peteršilj, zelena, luštrek, pastinak, cvetača, zelje, grah...)
2-3 čebule
1/2 l olja
sok 2 limon
2 dl kisa
1 žlica kaper
2 konzervi sardelnih filetov s kaprami
1 žlica sesekljanega česna
3 žlice gorčice
2 lovorjeva lista
poper in sol po okusu
Priprava:
Jezik skuhamo skupaj z jušno zelenjavo-čas kuhe je cca 2 uri. Še toplega olupimo in narežemo na za kak cm debele rezine.
Priprava marinade:
Čebulo zelo drobno sesekljamo in jo pražimo v olju. Ko postekleni in se zmehča, dodamo sol in previdno še malo pražimo. Ne sme zarumeneti (okus po golažu!). Dodamo kis in limonin sok ter lovor in kuhamo, da postane čebula tako mehka, da jo lahko stisnemo z jezikom. Odstavimo in ohladimo.
Autor: juicy-mama | 13.06.2011. u 20:45 | opcije
Ček malo, KUHANI jezik se stavlja u marinadu?
Autor: vegavega8 | 13.06.2011. u 20:49 | opcije
Izgleda kao recept za jelo- zbogom svijete. Ne znam kuhati pa zanemarite,
Autor: Darko51 | 13.06.2011. u 20:49 | opcije
Jezik mi se gadi...
Autor: juicy-mama | 13.06.2011. u 20:51 | opcije
STOP EPIZODAMA!!!
Autor: singlemoment | 13.06.2011. u 20:53 | opcije
Darko51, brzo uči kuhati, inače buš ostal duuuugo gladan:)))
Autor: bracoiseka | 13.06.2011. u 20:53 | opcije
single, jel se ti to sam sa sobom sexaš?
Autor: bracoiseka | 13.06.2011. u 20:55 | opcije
seka a manje braco dok ima hamburgera živjet ću. Pitaš čovjeka za sex. Nisam čuo da ikada itko umro bez sexa. Griješim li?
Autor: Darko51 | 13.06.2011. u 20:57 | opcije
samo ti trpaj tu nezdravu ranu u želudac, a ja sam čula samo da se kaže "crko na pički"
Autor: bracoiseka | 13.06.2011. u 20:59 | opcije
Darko računa na 2 u 1, ilitiga kita + pita ;-))
Autor: vegavega8 | 13.06.2011. u 20:59 | opcije
Juicy, jezik je fini, znala sam ga skuhati pa na salatu, ali fakat mi nije jasno ovo s marinadom.
Autor: vegavega8 | 13.06.2011. u 21:00 | opcije
Ako brzo mrem želio bi da to bude crko na.... možeš li zamisliti bolje. Kažu da na drugom svijetu samo nastavljaš ono sa kraja prvog. Super alternativa.
Autor: Darko51 | 13.06.2011. u 21:03 | opcije
Jesemti, cijelu viječnosti biti u **čki! Sva je sreća što mi žene ne možemo biti u **rcu.
Autor: vegavega8 | 13.06.2011. u 21:06 | opcije
Hahaha, dobra ti je pjesma, i još samo da si dodala, uz njega bi znala da je živa ( kitu), kada mrkne s nogu nekih dvanaest piva;-)
Autor: akceleracija | 13.06.2011. u 21:06 | opcije
A ne, ona s pivama je jedna druga. Ta ne peče pite, nego loče na prazan želudac. Pa legne gdje stigne.
Autor: vegavega8 | 13.06.2011. u 21:11 | opcije
Ah oprosti, možda baš i nisam danas u toku jer počesto sam u skoku... pa sad daj još malo tu što peče pite i još k tome voli dobre kite!
Autor: akceleracija | 13.06.2011. u 21:14 | opcije
Eh, al voli ti ona i čvrstu valutu, a ne voli sjediti u kutu ;-))
Autor: vegavega8 | 13.06.2011. u 21:16 | opcije
Ajme, što napisah! Viječnost!!! O užasa! Onepismenih od bloških utjecaja! Morat ću pod žurno i hitno u neku pravopisnu kliniku :-((
Autor: vegavega8 | 13.06.2011. u 21:17 | opcije
Ništa čudno, čvrstu valutu svi vole, čaki oni bez škole... Zaborav na kliniku, jer onaj tko zna razumjet će;-)
Autor: akceleracija | 13.06.2011. u 21:26 | opcije
Ja volim kad su valute tak čvrste da mi ne klize kroz prste :-))
Autor: vegavega8 | 13.06.2011. u 21:30 | opcije