DOBRI POGREBI



Danas me Iskrica podsjetila na priču koju mi je ispričala jedna prija: kako je njena baba jedva čekala da bude neki pogreb u selu. Nije mogla sama ići, ali bi stala uz prozor i čekala da se kći vrati.

"Je li bio dobar pogreb?", pitala bi.
"Odličan!", odgovorila bi kći.
"Tko je bio?"
A onda slijedi izvještaj: tko i kako odjeven; tko već faćka ucviljene udovce/udovice; tko je ostao dužan i sigurno nikad neće vratiti i oko čega se nasljednici poprijeko gledaju; je li pop znao točno ime i prezime pokojnika/pokojnice ili se opet pričestio iz duboke čaše prije obreda... A onda o pokojniku ili pokojnici sve najbolje; ali uvijek završi i na najgorem, bog da mu/joj dušu prosti, jer nitko nije savršen.

I svaki je pogreb bio dobar; ne odličan, ali lošeg pogreba nije bilo.



Tako i ovdje. Nema loše smrti, svaka je prilika da se iskažemo: kako smo upućeni, kako smo plemeniti, kako nam je do svakoga stalo.

A nije. Stalo nam je do onih koji su nam blizu i koji su nam bliski. Meni se fućka za pokojnu Amy, jerbo je nisam slušala i nije me zanimala; a ruku na srce, ne marim osobito na za poginule u Norveškoj, jer ondje nikoga ne poznajem. Iako sam zgrožena. Moglo bi se to i kod nas desiti... E, onda bih marila! Od svih nedavno umrlih, najviše me dirnula smrt Bobija Marottija. S kojim sam nekad davno roštiljala. I gledala ga u filmovima i na telki. I urlala od smijeha kad je posuđivao glas u crtićima.

Ali, ipak je on više slavna osoba nego neki moj poznanik. Neću mu na pogreb. Kao što najvjerojatnije neću ništa poduzeti ni za gladne i žedne diljem svijeta. Sve dok glad i žeđ ne zakucaju na vrata u neposrednom mi susjedstvu. Ili dok netko gladan, žedan i na samrti ne osvane pred mojima. Jer tada ću možda moći pomoći.

Lelekanje za dalekima i nepoznatima je blesavo, licemjerno i ogavno kao i postupak fotografa koji je snimio ovu sliku. Jer je slika bila važnija od pomoći. Kao i našim blogerima produciranje vlastite "svijesti i svjesnosti". Fotograf se ubio tri mjeseca nakon što ju je snimio.

25.07.2011. u 22:02   |   Prijavi nepoćudni blog   |   Dodaj komentar

a ona prva fotka je tvoja?..baš je zgodna..

Autor: ANERAK   |   25.07.2011. u 22:07   |   opcije


Nisam snimila ni jednu od ovih. Ali, ako mi želiš reći da te podsjećam na lešinarku, skupi petlju pa to i učini.

Autor: vegavega8   |   25.07.2011. u 22:09   |   opcije


ae, baš lip pogreb bio.
dvi izvanjske strine skoro upale u raku (zadržale ih sise, zapela žica iz grudnjaka)

Autor: -rozmarinababa   |   25.07.2011. u 22:11   |   opcije


npr. nije mi ni taklo što je toše umro.za lady di još i manje

Autor: -rozmarinababa   |   25.07.2011. u 22:12   |   opcije


al mi žao Stjepana Bošnjaka

Autor: -rozmarinababa   |   25.07.2011. u 22:13   |   opcije


Najbolji je pogreb kad se netko potuče. Može i nasmrt. Onda imaš još i reprizu ;-))

Autor: vegavega8   |   25.07.2011. u 22:14   |   opcije


i neka mi Bog oprosti, al boli me đurđa za te engleske, neću reći što.
hehe, neki su plakali i za Titom
pa sad za Amy
još samo da nađu poveznicu

Autor: -rozmarinababa   |   25.07.2011. u 22:14   |   opcije


opa, nisam još bila na pogrebu na kom je izbila tučnjava.
to sam samo u filmu vidila. jel no Breza
znam samo da tu i tamo padnje pjesma na sav glas

Autor: -rozmarinababa   |   25.07.2011. u 22:15   |   opcije


ma neka žali tko voli, ali nemoj mi to producirati kao vrhunsko dostignuće osjećajne i dobre duše. I to po mogućnosti na sav glas, ko babe narikače, što bi se reklo

Autor: krelec   |   25.07.2011. u 22:17   |   opcije


A i ja sam samo čula za takve, ali nisam bila. Baš šteta, jel'da?

Autor: vegavega8   |   25.07.2011. u 22:17   |   opcije


inače, ima još uvik faca koje hodaju po posljednjim ispraćajima poznatijih osoba iako ih nikad u životu vidili nisu
ajd da ima klope, to bih još i shvatila
nego nema
al ima kamera
jasno bi mi bilo da odu na pogreb nekom hrv. branitelju iako ga ne znaju.
al čime je tebe, mene ili bilo koga drugog zadužio neki kurčev pjevač
time što im plaćamo zdravstveno da bi lakše šmrkali

Autor: -rozmarinababa   |   25.07.2011. u 22:18   |   opcije


A volim i slike s pogreba. Ono, pokojnik u lijesu. Pa to uokviriš i pokazuješ gostima: "Vidi ga što je lijep! Sjedili smo u istoj klupi od 3. do 8. osnovne. A vid ga sad!"

Autor: vegavega8   |   25.07.2011. u 22:19   |   opcije


baba, pa ti se razžesti boga mu

Autor: krelec   |   25.07.2011. u 22:20   |   opcije


kukulele, nema više naše ami,rakijice daj mi.
kukulele pozdravi mi ami moga komšiju guslara,
po tebi mu šaljem nešto para iz šudara.
ajme meni jadna ti sam, nema naše ami,
ajme meni, de me bože jami

Autor: -rozmarinababa   |   25.07.2011. u 22:20   |   opcije


pametnome dosta..

Autor: ANERAK   |   25.07.2011. u 22:21   |   opcije


ma jok, crkajem od smija.
umre muž i žena nariče: kad si pita ja ti nisam dala, a sad su ti se oladila jaja (nosila mu kuvana jaja u polje di je radio pa malo okasnila, bila na trač partiji)

Autor: -rozmarinababa   |   25.07.2011. u 22:21   |   opcije


Da, krelec, to produciranje je iritantno. Da (nedajbože!) umre Suzanne Vega, ja bih bila iskreno ucviljena, jer mi je poezija i glazba te žene bliska, jer me potaknula na niz načina... Ali ne bih rekla da je to "tragedija". Jerbo je tragedija na zadnjoj slici. Umrijeti u svom krevetu i od svoje obijesti - nije.

Autor: vegavega8   |   25.07.2011. u 22:21   |   opcije


Baš tak, anerak. Ali vidim da tebi nije ;-))

Autor: vegavega8   |   25.07.2011. u 22:25   |   opcije


neki me joso zajebava na pvt-e
posla 8 poruka, sve o psima

Autor: -rozmarinababa   |   25.07.2011. u 22:28   |   opcije


da se nije šaponja ulogira.
idem ja josu pitati bi li liza
imam baš lipe poštanske markice

Autor: -rozmarinababa   |   25.07.2011. u 22:29   |   opcije


supač slika
da bi rječ reko na kog
me podsjeća
hihihiihihihih
:))))))))))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 22:34   |   opcije


pazi babac
da te joso
ne bi na svom
pronoso
hihihihihhihihihi
:)))))))))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 22:35   |   opcije


Nije šaponja, rozi, on si sam obliže kaj treba.

Autor: vegavega8   |   25.07.2011. u 22:36   |   opcije


ono sam ja s olvejs krilcima, a onaj kameni je pređo.
i sad mu se smijem što ne može piti, a ja mogu.
ajd živili (bože mi prosti)

Autor: -rozmarinababa   |   25.07.2011. u 22:36   |   opcije


Hehe, vidim, bit će dobar sprovod. Stigla glavna narikača :-)))))))))))))))))))))

Autor: vegavega8   |   25.07.2011. u 22:37   |   opcije


sarkazam, cinizam..konačno da je netko živ na iskrica blogu!

Autor: mai_sarai   |   25.07.2011. u 22:37   |   opcije


onda je neki koker španijel, vidiš da se zove joso.
nego, deset i po, a ja još ne znam što bi kuvala za večeru

Autor: -rozmarinababa   |   25.07.2011. u 22:38   |   opcije


nego sporovod
to ti vegec
pričaš kakv bi svoj željela?

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 22:38   |   opcije


deset i po
pazi da te joso
ne bi pipo
hihihihihihihihi
:)))))))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 22:38   |   opcije


samo fakat vegi pegi
šteta bi bilo
da rikneš
pre vremena
imaš ti nama još
mnogo toga za pokazati
:))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 22:39   |   opcije


ova anerak je jovanovna, sto posto
ja ću tražiti da se svi koji iskreno žale zaprpaju zajedno sa mnom i kvit.
pa da vidim ko ima guzicu doći

Autor: -rozmarinababa   |   25.07.2011. u 22:39   |   opcije


imam ja muda
može to?

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 22:41   |   opcije


ma da me ne bi naki ćosav pipa.
more me jebat jel.
idem viditi jesu mi susjedi dobro.
svaku večer daska, kapula i nekog đavla rizuckaju.
bit će čizme što su pokrali po kninu

Autor: -rozmarinababa   |   25.07.2011. u 22:42   |   opcije


Hehe, baš me zanima koliko bi bilo žalovatelja kad bi se po dobrom indijskom običaju trebali spaliti s pokojnikom ;-)))))))))))))))

Autor: vegavega8   |   25.07.2011. u 22:43   |   opcije


eeeeee
viš
to ti je idejica
ono splai se
( čim prije to bolje )
ak ništa bumo videli
kak izgleda
pičkin dim
hihihihihhihiihihih
:))))))))))))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 22:44   |   opcije


A indijska pilozopija uzela maha na Iskričinom blogu. Baš bi i mogli. Bar virtualno, onako, za prvu ruku.

Autor: vegavega8   |   25.07.2011. u 22:44   |   opcije


Evo, marta spalila pramen kose kad je čula za Amy. To ti je tuga!

Autor: vegavega8   |   25.07.2011. u 22:45   |   opcije


meni dosta da me proglašuju grubijanom bez osjećaja, ko prvi rikne, ja na sred trga lelečem u sav glas, nek se vidi da i ja žalim, pa posli lipo na čevape

Autor: krelec   |   25.07.2011. u 22:45   |   opcije


ja bi rado pipal
ćosavu midlton pipu
a ono to ti je danas in
jel
ćosava brazilka
hihihihihhihihiih
:))))))))))))))))9

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 22:46   |   opcije


znači za prvu ruku
bu spalila
samo žbunje
međ nogami
hihihihihihihihih
:)))))))))))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 22:47   |   opcije


nekak si mi krelec
više ne za ćevap
nego onak
da si odeš
na aparat
za hot dog
hihihihihihihihiih
:))))))))))))))))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 22:48   |   opcije


E, dragi moj, tako ti ovi naši južnjaci dolaze do vatrogasnih puteva: spale (Venerin) brežuljak pa viču "Ajme! Nije bilo vode!" Što me podsjetilo na činjenicu da je moja bivša sveki tak depilirala dlačice na nogama: pripali svežanj novina pa fiju-briju oko nogu. I sve čisto poslije toga, a ona uspaljena.

Autor: vegavega8   |   25.07.2011. u 22:50   |   opcije


pa sad...
neko se tak uspali
a neko se uspali
čitajući poeziju
profama
na telefon
hihihihihiihihhi
:)))))))))))))))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 22:52   |   opcije


Hehe, osobito ako je "Pusta zemlja" ;-))

Autor: vegavega8   |   25.07.2011. u 22:55   |   opcije


pfuuujjjjj
tišina,bljak
:((((((((((((((((((
ja došel
da se malo nasmijemo
a ono nigde nikoga
nije valjda opet
nego otegnul papke
na pravdi boga?

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 22:55   |   opcije


ma jebo pustu zemlju
gore od puste zemlje
je pusta, khm,khm, jel
hihihihhihihihihihi
:))))))))))))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 22:56   |   opcije


kaj se i
eliot
recitira
phone?
superiška ideja
ono mesto sex fona
uvedimo poetry phone
i svršavajmo
kaj ja znam
na edgara poea
hihihihhihiihhih
:))))))))))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 22:57   |   opcije


samo fakat
ak se ta pusta zemlja
čitala na telefon
ti bokca
mora da je na onoga sa
druge strane
imala učinak kao da je
požvanjal
po kile broma sa par
apaurinčeka
hihihihiihihihhi
:)))))))))))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 22:58   |   opcije


S e.e. cummingsom bi bilo malo zajebato... Ali poticajno!

Autor: vegavega8   |   25.07.2011. u 22:59   |   opcije


kak da ne
predmijenivam
da su ti
prva tri slova
njegova prezimena
ono
fakat poticajna
hihihihihihihihihi
:)))))))))))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 23:01   |   opcije


napisla sam pjesmu kod dojdeka, al moram je obraditi, ubaciti heroja

po šumama i gorama moje zvizde posnosne.
idu čete kažnjenika,
slavu kurca pronose

Autor: -rozmarinababa   |   25.07.2011. u 23:02   |   opcije


bolje čete blogerica
slavu kurca herojovog
pronose
hihihiihiiihihihih
:)))))))))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 23:04   |   opcije


po šumama i gorama
babine sise ponosne
hrabro kroče put heroja
slvau fuka pronose
hihihihiihihiihihihi
.))))))))))))))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 23:06   |   opcije


dajte puce
gde ste
moje mudno čulo
mi govori
da kao da ste
na nekim konsultacijama
hihihihihhihiih
konsultacije
za ispitni rok
kod narodnog
hihihihhihihihiiih
:)))))))))))))))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 23:08   |   opcije


Ide heroj jebački
Uz dlaku uspaljenoj mački
Na Venerinom brijegu
Veseli se svom stijegu
Ali zabije ga niže
Gdje se bolje kliže

Autor: vegavega8   |   25.07.2011. u 23:09   |   opcije


pade četa vrlih iskričarki,
vrsnih knjižničarki,
pade ko pred oltarom
prid herojevim bin m-ladenom
kad zamahne laganim mošnjama,
već ih je po 5,6 na koljenima

Autor: -rozmarinababa   |   25.07.2011. u 23:11   |   opcije


tura ga heroj jače
ali blogerica plače
to je kopljanik pravi
jebe dok
ne poplavi
hihihihihihihiihi
:)))))))))))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 23:13   |   opcije


posle pelina
i pive-dvije
pokazat će meni baba
što ispod haljine krije
hihihiihihhiihihihihih
:))))))))))))))))))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 23:14   |   opcije


kad ga zabije,
usred proklete avlije,
u rupicu u svom plotu,
kad osjeti crvotočnu milotu
ko m. škoro kliče,
guzicama jedva miče -
ko je gazda u dvorištu, sad se valjda zna
ak je neko svoj na svome, to sam valjda ja
jer ga nisam zbog vas pra

Autor: -rozmarinababa   |   25.07.2011. u 23:16   |   opcije


Knjižničarka iz knjiga uči poze
Heroj njojzi gleda gaće roze
Al od bolnog joj leleka
Osta junak mlohavog pimpeka

Autor: vegavega8   |   25.07.2011. u 23:16   |   opcije


dupli pelinkovac, ne zajebavaj se

Autor: -rozmarinababa   |   25.07.2011. u 23:16   |   opcije


Idem šetat šaponju. Ma vala, dobar ovaj pogreb, sve mi krivo što ne mogu ostati na karminima!

Autor: vegavega8   |   25.07.2011. u 23:17   |   opcije


rozika
jebo jebača
koji ga bar jedno minije
zatefterio kroz tarabu
hihihihihihihihihi
:)))))))))))))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 23:17   |   opcije


ajde ajde
šetaj peseka
možda ti se
i posreći
i neko te
iz mraka zaskoči
hihihihiihihiiihh
:))))))))))))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 23:19   |   opcije


perverzni ste.
odoh se pomoliti i leć.
di je ona svića ako nestane struje

Autor: -rozmarinababa   |   25.07.2011. u 23:19   |   opcije


e babac
ak navlažiš sveću
ne bu ti mogla
gorjeti
hihihihihihihiih
:)))))))))))))
i ne drži je puno
u svećnjaku
hihihihiihihihihi
:)))))))))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 23:22   |   opcije


sve su ovo bakica
stare verzije
za nove perverzije
hihihhiiihihiihiih
:)))))))))))))))

Autor: narodni_heroj   |   25.07.2011. u 23:22   |   opcije


Dodaj komentar