LJEPOTICA

Žene iz plemena Mursi u južnoj Etiopiji u donju usnicu ugrađuju tanjurić. Skidaju ga, naravno, kad jedu i piju, ali NIKAD ako je u blizini neki muškarac.
Za razliku od silikoničarki i botoksičarki, koje svoje ukrase nikad ne skidaju.
12.08.2011. u 21:32 | Editirano: 12.08.2011. u 21:33 | Prijavi nepoćudni blog | Dodaj komentar
A bože ljepote idem povračati:::))))
Autor: bobosz | 12.08.2011. u 21:37 | opcije
afrički narodi zaslužuju veliki respekt ...duhovnost im je nedostižna...
Autor: dr_Sunshine | 12.08.2011. u 21:40 | opcije
I eto ti eurocentričnog primitivizma!
Autor: vegavega8 | 12.08.2011. u 21:43 | opcije
treba tu modu profurat kod nas
da babe manje blebeću;)
hihihi
Autor: zg-lav | 12.08.2011. u 21:44 | opcije
U brazilskom plemenu Kayapo i muškarci nose takve tanjuriće u usnici.
Autor: vegavega8 | 12.08.2011. u 21:52 | opcije
Žene iz plemena Mursi ugrađuju tanjurić u dobi od 15-16 godina. Tanjurić se smatra simbolom ulaska u društvo odraslih, a i simbolom ljepote. Kao, npr., u suvremenom zapadnjačkom društvu zadnjih godina - tetovaža ili piercing.
Autor: vegavega8 | 12.08.2011. u 21:57 | opcije
i mi smo njima smiješni...vjerojatno im izgledamo djetinjasto
Autor: dr_Sunshine | 12.08.2011. u 22:08 | opcije
Još da vide mene crkli bi od smjeha::))
Autor: bobosz | 12.08.2011. u 22:10 | opcije
Tko zna kak im izgledamo? Možda im se gadimo, ovak bijeli i bez očitog junaštva na koži; a možda smo im i lijepi, tak netaknuti.
Autor: vegavega8 | 12.08.2011. u 22:10 | opcije
kaže da su duhovno jako visoko....Masai dječaci love lavove za rep prije nego ga ubiju
Autor: dr_Sunshine | 12.08.2011. u 22:14 | opcije
Ne znam puno o ovom plemenu, samo nekoliko redaka iz National Geographica i Wikipedije. Ima ih cca 4000, većina govori više jezika (nama nerazumljivih, afričkih), ali 97% ih je nepismeno. Vjera im je animistička, a 15% su kršćani.
Autor: vegavega8 | 12.08.2011. u 22:19 | opcije
dal bi miljardu eura da vidim 5 baba na špici kak se razgovaraju
Autor: zg-lav | 12.08.2011. u 22:35 | opcije
Čuj, ak si fakat tak potentan, ja ti to zorganiziram uz 25% provizije ;-))
Autor: vegavega8 | 12.08.2011. u 22:36 | opcije
za ljepotu i poštenje nema utvrđenih kriterija
Autor: krelec | 12.08.2011. u 22:41 | opcije
dal bi miljardu da ju imam
za utjehu evo ti prigodni link za blog
http://www.youtube.com/watch?v=jYkEnS4HxO4
Autor: zg-lav | 12.08.2011. u 22:43 | opcije
Hej, pa video ti je IZVRSTAN! :-))))))))))))))))))))))
Autor: vegavega8 | 12.08.2011. u 23:05 | opcije
Haha, a bormeš je i prvi DO-BAAAAAR!
Autor: vegavega8 | 12.08.2011. u 23:09 | opcije
Lijepa fotka.
Autor: GeorgeClooney_pravi | 13.08.2011. u 1:18 | opcije