moja umirovljena kraljica od 89 godina kaže život je sranje osim pišanja
imamo samo ponekad privilegiju kontrolirati svoj život
kojiiiii tekst uhhhhhh
ono kad pišeš kao pre napuhnuti balon ispustiš si taman toliko zraka da možeš dalje s manje pritiska
piši piši
treba pisati , tako najbolje razgovaramo sa samima sobom iz srca , iskreno ispovijedajući se,
a kad uspostavimo takav kontakt i drugi
se kontaktiraju :)
Autor: gelsomino7 | 16.02.2024. u 8:34 | opcije
iznio si toliko univerzalnih strahova
i pitanja na koje nitko nema odgovor
baš si me dojmio
Autor: gelsomino7 | 16.02.2024. u 8:38 | opcije
:) hvala...
a valjda sam se suocio s njima, pa onda ..moram nesto i zakljuciti :)
Autor: peempee | 16.02.2024. u 10:21 | opcije
Moj čovik šta da ti rečen, mene toliko nasekira oni drugi jarac u meni da je to nemoguće izdrzat to je toliki kreten i idiot da je i ovi prvi jarac od njega poludio e.
Tako da ti bipolarni poremecaj uopce ne funkcionira e :))
Autor: Jarac999 | 16.02.2024. u 13:25 | opcije
ae :)
Autor: peempee | 16.02.2024. u 14:12 | opcije
Potpuno te razumijem.
RTT... samo jedan pogled, možda upali.
Autor: cyberlady | 16.02.2024. u 14:42 | opcije
lady... hvala ti
no, jos uvijek nisam u toj fazi, hvala bogu :)
Nisu kod mene sve te stvari dosle do nivoa u kojem ih ne mogu otjerati/pobjediti, ali imam doma jednog frajera od 86 kuki, koji mlavi i mene i sestru, pa onda preko njega primjecujem patnju vecu od moje.
Naravno da sam i njemu predlozio kojekakve stvari koje bi ga, nakon smrti moje mame, digle malo, pa mu dale drugi smisao...ali covjek nema nikakvog smisla osim inatiti se i ciniti sve sto ne bi trebao.
Autor: peempee | 16.02.2024. u 15:27 | opcije
moja umirovljena kraljica od 89 godina kaže život je sranje osim pišanja C/P Gelso
Ima nastavak ovoga kaj tvoja draga Kraljica reče a to je "I pišanje je sranje ako pišaš uz vjetar":-)))
Autor: arapo | 16.02.2024. u 17:35 | opcije
za ljubaf...treba imat' dušu :)
Autor: peempee | 16.02.2024. u 20:02 | opcije
Zao mi je zbog tvog slucaja. Zao mi je zbog svih takvih slucajeva. Ne znam koji je motiv jedne persone da svoj dosadasnji zivot odbaci u gnjevu i primi se za inat (necemu) i hraneci taj neki inat pakosti svima oko sebe.
OK..kuzim bolest, kuzim starost, kuzim ja stosta (da u radiju zive mali ljudi)... no, opet, nije mi jasno kako su izgubili tu dusu i ljubav.
Hvala ti na pohvalama. Nije da mi nije drago zbog tih pohvala, ali su nekako gorke. Ne uzimaj mi za zlo. Vise bi volio da vas zadivim nekom ljubavnom pricom, ili masnim SF-om...fantasy pricom iz carstava dalekih..preko sedam...muka i paranoja, pa da se sasvim lako prebacimo u zvotni mod, dok nam jos pramičci price lelujaju na marginama svijesti.
Ovo je...nekako..pretakanje žuči. Oprostite mi na tome, ali vrisak je morao izaci.
Patetično, ne ?
Autor: peempee | 16.02.2024. u 20:12 | opcije
Pozdravljam egzistencijalistički blog. Niš drugo, tema je vječna, viđenja bezbroj. Autentično i pomalo dirljivo je ovo, Peempee.
Chapeau
Autor: eteerniis | 16.02.2024. u 21:22 | opcije
Sorry Peempee kaj nisam ništa napisala kao osvrt na tvoj tekst koji sam naravno pročitala ..no...imam jednu od 87 i puno sam puta ovdje svašta napisala i ne mogu to više ..malo me ovo bacilo u rikverc ali...prespavati ću i pokušati sutra opet sa osmjehom doći pred nju.:-(((
Autor: arapo | 16.02.2024. u 21:57 | opcije
merci ete, beaucoup
arapo.. nisam imao namjeru podsjecati, pikati ili nanjeti nekome bol..oprosti
Autor: peempee | 16.02.2024. u 22:15 | opcije
isprike su ovdje stvarno iskrene, nisu floskule...
no...
ima jedna priča..simpatična...malo ću je upotrijebiti ovdje, pa i okrenuti njen simpatični dio u neku čudnu stranu
ide ovak..
ptičica se zaigrala, bilo joj lijepo i nije na vrijeme odletjela na jug...pa je, krenuvši prekasno, došla u situaciju da su joj se krila smrzla..i ona je pala. Slučajno je krj mjesta pada prolazila krava i izmetila se obilno, prekrivši ptičicu balegom. Ptičici bilo toplo, krila se odmrznula i počela je od sreće pjevati. Pukim slučajem jedne krave, prolazi tuda mačak i čuo ptičji pjev, razmaknuo balegu i vidi ptičicu..i čap!
kao neka moralno (ab)moralna poruka u priči je da ti nije svatko tko sere po tebi, načelno neprijatelj, a opet..nije ti svatko, tko te vadi iz govana..prijatelj...
najveća poanta u svemu tome, a vezana za moj point...je da..kad si u govnima..šuti!
da me krivo ne shvatite, a da ulovite point... bolje da sam šutio nego ovo napisao. Ovako je ta žuć postala zarazna i povrijedila još nekoliko ljudi. Naravno, nisu te povrede velike, ali empatija u meni se buni i protiv tolike mizerne količine.
s druge strane, postali smo toliko osjetljivi da nas sve i svašta vrijeđa. (opet molim, ne krivo razumjeti).
recimo, meni je smetala i onomatopeja u stripovima "splat!" koja me podsjećala na tupi pad tijela o neku površinu..naravno, mrtvog tijela. Užasno me smetala. Tupi zvuk udarca u tijelo...ne znam onomatopeju za isto, ali... užasavalo me. Nasilje u filmovima mi je znalo omogućiti kupku u hladnom znoju...
prvi puta u životu priznajem isto. I sebi i vama.. ne zato da se izjadam, nego da probam i sebi i vama prikazati koliko moraš biti introvertan da to prešutiš, da ne bi bi preekstrovertan da to staviš ljudima pred oči. Gdje je tu umjerenost, gdje je balansna točka...ying-yang nulta pozicija..nemam pojma.
istovremeno, kao što sam već spomenuo, bombardirani smo svime time u knjigama, stripovima, filmovima..i nikom ništa.
Autor: peempee | 16.02.2024. u 22:38 | opcije
Pempe..pa nisam ja to tako ni shvatila.U pravilu mislim da ovdje može svatko pisati kako voli i želi...pa kome krivo ..kome pravo:-))
Autor: arapo | 16.02.2024. u 22:51 | opcije
dobro :)
Autor: peempee | 16.02.2024. u 22:52 | opcije